Ako na správne zabezpečenie domu
Blog-Ako-na-spravne-zabezpecenie-domu

Už sa tešíte, ako si užijete pokojnú dovolenku na chalupe alebo niekde pri mori? Profesionálne zabezpečenie vašej nehnuteľnosti vám zaistí spoľahlivú ochranu vášho života a majetku a bezpečia vašej rodiny. V tomto článku sa dozviete, prečo je potrebné zabezpečiť svoj dom alebo byt a tiež aké sú možnosti ochrany vášho majetku pred nečakanými situáciami.

Prečo je dôležité zabezpečiť dom alebo byt

Bezpečnosť domova je skutočne životne dôležitá. Bez domáceho bezpečnostného systému je váš majetok zraniteľný, či už ste doma alebo nie. Nad otázkou – Ako zabezpečiť dom – sa už nemusíte dlho zamýšľať. Dnes už totiž existuje množstvo efektívnych a prepracovaných systémov, ktoré dokážu chrániť váš dom a zároveň vás včas informovať. Príkladom sú inteligentné zabezpečovacie systémy, ktorých vývoj znateľne pokročil. Poskytujú viac informácií, ľahko sa inštalujú a udržujú a okrem zabezpečenia umožňujú aj ďalšie možnosti využitia.

 

Ochrana pred zlodejmi

Mnohí z nás pri zariaďovaní domu nemyslia na to najhoršie a to je nevítaný návštevník v podobe zlodeja. Ako sa ale pred ním chrániť? Zlodejov môže odradiť kvalitný zabezpečovací systém. Inteligentné zabezpečenie funguje ako neviditeľný štít pred nechcenými hosťami. Pri detekcií pohybu v zabezpečenom objekte reaguje nápadnými blikajúcim svetlom, vytiahnutím všetkých žalúzií a hlasitým zvukom v každej miestnosti. Zároveň vám okamžite odošle notifikáciu na váš smartphone a naviac viete, kde presne k narušeniu došlo. Systém vám tiež môže zavolať, čo jednak neprehliadnete a funguje to, aj keď nie ste na internete. Zavolať môže tiež aj bezpečnostnej agentúre alebo zodpovednému zamestnancovi.

Ochrana budovy, rodiny a súkromia

Život rád prináša nečakané prekvapenia, keď ich najmenej čakáme. Vy s nimi počítať nemôžete, ale inteligentný dom áno. Sám zavrie okná pri búrke, predíde zamrznutiu trubiek alebo poškodeniu tienenia silným vetrom a mnoho ďalšieho. Inteligentný systém sa postará o váš kľud v mnohých ohľadoch. Napríklad spozná prítomnosť vody tam, kde nemá byť, požiar, dym, oxid uhoľnatý a pod. Na všetko ihneď reaguje (vypnutie vody, plynu, spotrebičov…) a dám vám o tom vedieť. Na koľko vecí nesmiete zabudnúť, keď odchádzate z domu? Sú zatvorené okná, zhasnuté svetlá, vypnutý televízor, šporák v kuchyni, kúrenie nastavené na úsporný režim? To a omnoho viac za vás skontroluje vaša inteligentná domácnosť.  V prípade inteligentného systému od Loxone sú všetky osobné dáta chránené firewallmi a bezpečnostnými mechanizmami a uložené priamo u vás doma. Okrem toho inteligentná domácnosť funguje aj úplne bez pripojenia k internetu. Súkromie zákazníkov je tak 100% chránené.

Bežné vs inteligentné zabezpečenie

Najbežnejším úkonom, ktorý ľudia robia pred odchodom za rodinou alebo dovolenkou, je uistenie sa, či sú všetky okná a dvere zatvorené. Trvá nejaký čas, kým sa celý dom skontroluje a môže sa stať, že v prípade väčšieho domu na nejakú izbu nedopatrením zabudneme. V prípade dlhšej neprítomnosti tiež zvykneme často osloviť susedov o pomoc. Tí, ale nemusia mať čas na to, aby každý deň skontrolovali dom počas neprítomnosti. Nedostatočná kontrola vypnutia/zapnutia spotrebičov či otvorených okien alebo dverí pri odchode z domu, nepravidelná kontrola domu susedmi, chýbajúce oplotenie domu a pod. Tieto chyby môžu mať negatívny až katastrofický dopad na náš majetok v čase, keď nie sme doma.

Ako sa zabezpečuje inteligentne a čo všetko vám ponúkne?

Moderné zabezpečenie už nie je iba o alarme. Inteligentný zabezpečovací systém dokáže predchádzať vlámaniu v čase vašej neprítomnosti a zároveň chrániť budovu pred nečakaným únikom vody alebo požiarom. Hlavnou výhodou je využitie mnohých prvkov, ktoré už slúžia napríklad na automatizáciu osvetlenia, tienenia či hudby. Inteligentný systém tak dokáže jednotlivé technológie prepojiť a využiť ich potenciál na maximum.

S inteligentným riadením môžete mať pod kontrolou celú svoju domácnosť. Už sa vám viac nestane, že zabudnete na otvorené okná alebo dvere či zapnutý spotrebič. Pri odchode z domu dostanete upozornenie, ktoré zachytí inteligentný systém a včas naň reagovať. Poskytne vám tam niekoľko podstatných funkcií, ktorými sú:

Tabuľka funkcií inteligentného zabezpečenia